Aktualności Sprawdź co u nas słychać.

Ubezpieczenie mieszkania

0 Komantarz(y)
909
11-04-2015

Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie - dlaczego warto, a wręcz trzeba ubezpieczyć dom lub mieszkanie. Najważniejszy powód to zabezpieczenie siebie i rodziny przed konsekwencjami zdarzeń, na które nie mamy wpływu.

Pogoda wariuje i jest coraz bardziej nieprzewidywalna. Doniesienia o powodziach, pożarach, huraganach, gradzie wielkości kurzych jaj w środku lata stały się naszą codziennością. Musimy się także liczyć z wizytą złodzieja, przepięciem, uderzeniem pioruna... 

Kto jest więc uzależniony od potężnej dawki adrenaliny, ubezpieczać się nie musi. Wszyscy pozostali, ceniący sobie spokój, powinni mieć polisę. Tym bardziej, że ubezpieczenie mieszkania w porównaniu do polis innych rodzajów jest relatywnie tanie. 

Jeżeli już nabierzemy pewności, że polisę trzeba mieć, zastanówmy się, jakie ubezpieczenie będzie dla nas najlepsze i jednocześnie najtańsze. 

Poniżej kilka cennych rad przed dokonaniem wyboru:


1.  Przede wszystkim nie ubezpieczaj się od zdarzeń, które Ciebie nie dotyczą.  Jeśli mieszkasz na piątym piętrze w bloku znajdującym się wzniesieniu daleko od rzeki, nie ma sensu ubezpieczać się od powodzi. W polisie kupionej np. w Avivie możesz pominąć ryzyko powodzi, a składka będzie mniejsza. 

Podobnie bezsensownym wydatkiem będzie w tym przypadku ubezpieczenie szyb od stłuczenia - wybicie szyby na piątym piętrze przez wandali lub dzieci bawiące się piłką jest bardzo mało prawdopodobne.


2.  Poszukaj oferty, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb i przyzwyczajeń . Przykład - nie palisz papierosów, dlaczego więc masz płacić za zwiększone ryzyko pożaru, powstałego na skutek zaprószenia ognia? Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględnią Twoją niechęć do nikotyny. Ten bardzo indywidualny sposób naliczania składki to nowość na polskim rynku.


3. Idź więc za ciosem i  porównaj kilka ofert zanim podejmiesz decyzję,  jaką polisę wybierasz. Lektura warunków ubezpieczenia nie jest może najciekawszym zajęciem na zimowe wieczory, ale warto poświęcić na nią trochę czasu. Zwróć uwagę na wykluczenia - im jest ich więcej, tym gorzej dla Ciebie.


4.  Ubezpiecz mienie od kradzieży na pierwsze ryzyko.  Oznacza to, że posiadając mienie o wartości np. 30 tys. zł, możesz ubezpieczyć je od kradzieży na przykład na 10 tys. zł. 

W ubezpieczeniu „na pierwsze ryzyko" - wysokość sumy ubezpieczenia podasz, kierując się jedynie przypuszczalną wysokością szkody, która może mieć miejsce. Zastanów się, co złodzieje są w stanie wynieść podczas włamania. Włamywacze nie wyniosą przecież wszystkiego, co posiadasz, ale przedmioty najcenniejsze i najłatwiejsze do zabrania (laptopy, sprzęt audio-video, biżuterię, gotówkę itp.). Takie rozwiązanie także może wpłynąć na zmniejszenie składki.

Pamiętaj przy tym, żeby nie zaniżać wartości mienia ubezpieczonego od ognia i innych zdarzeń losowych, ponieważ np. pożar lub wybuch gazu może całkowicie zniszczyć cały Twój dobytek.

5.  Zainwestuj w zabezpieczenia. Zabezpieczenia przeciwpożarowe i antywłamaniowe wpływają na obniżenie składki za polisę. Za drzwi antywłamaniowe z certyfikatem, za rolety antywłamaniowe możesz otrzymać dodatkowe zniżki. 

Stały dozór pracownika ochrony uprawnia aż do 40-proc. zniżki w składce! Podobnie w sytuacji gdy w mieszkaniu posiadasz system alarmowy, który jest podłączony do grupy interweniującej (agencji ochrony).


6.  Zniżek nigdy dość - zapytaj o dodatkowe możliwości obniżenia składki. Przykładowo, ubezpieczając mieszkanie od razu na 2 lub 3 lata także możesz liczyć na dodatkowy rabat. Ubezpieczyciele specjalnie traktują również tych klientów, którzy wcześniej nie zgłaszali szkód i tych, którzy kontynuują ubezpieczenie w tej samej firmie.


7.  Zwracaj uwagę na promocje - dzięki nim możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów. Np. kupując ubezpieczenie mieszkania lub domu możesz otrzymać gratisowy pakiet home assistance. 

Co to daje? Szczególnie atrakcyjny z punktu widzenia klientów jest darmowy, świadczony w ramach polisy i pakietu, serwis sprzętu AGD, RTV i PC (zwłaszcza pogwarancyjny).

Jeżeli jesteś już gotów spotkać się z doradcą ubezpieczeniowym i zadbać o swoje mienie, przygotuj na tę okazję spis posiadanego majątku. Będziesz miał pewność, że wyznaczona na tej podstawie suma ubezpieczenia będzie stanowić dokładnie takie zabezpieczenie, jakiego potrzebujesz.

 

źródło:  www.goscinnykrakow.pl

5.0
Ostatnia modyfikacja: 22 padziernik, 2015
Powiązane artykuły: Dlaczego kupujemy mieszkania, czyli w co inwestują Polacy
ubezpieczenie mieszkania ubezpieczenie domu polisa ubezpieczeniowa jak ubezpieczać

Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Artykuły

07-28-2015
Swietne szkolenia, cielkwi wykładowcy
07-09-2015
Wreszcie można się czegoś sensownego dowiedzieć…